Cantillon Gueuze
![Εικόνα](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhlAPHz0FW58zUvF40SWYinxREmRE_fMNNmBn8am4EiwApA6ONN9P6_UMWdl-Sipm8nMvXlBnqSzmpqjngU_HnkXNGLI_DrUOK-_4ukPHMRe1_fRfUl5SFLU5Y0p9CbyWFBB6Za_6UutZM/s640/DSC_9044_cr.jpg)
Αγαπημένο μου μπυρολόγιο ημέρα 682 , Cantillon Gueuze , Βελγική g ueuze μπύρα με 5,5% αλκοόλ και 30 IBUs , από την Brasserie Cantillon , το μοναδικό παραδοσιακό ζυθοποιείο lambic μπύρας που βρίσκεται στην πόλη των Βρυξελλών . Σύμφωνα με το γνωστό λεξικό για την μπύρα, Oxford Companion to Beer , το g ueuze είναι ένα είδος αφρώδους lambic χωρίς προσθήκη φρούτων και η επιτομή της τέχνης παρασκευής της παραγωγής ξινή μπύρας. Μερικές φορές ονομάζεται "η σαμπάνια του Βελγίου" , και είναι ένα μείγμα δύο ή περισσότερων lambic διαφορετικών ηλικιών, με το νεότερο να παρέχει τα σάκχαρα που απαιτούνται για επαναζύμωση στη φιάλη. Τις περισσότερες φορές, το gueuze αναμιγνύεται από διαφορετικά βαρέλια στην παραγωγή ενός ζυθοποιείου. Η γεύση του παραδοσιακού gueuze είναι ξηρή, αιχμηρή και γήινη, κοντά σε αυτή του μη αναμεμιγμένου lambic, αλλά η επαναζύμωση στη φιάλη και η προκύπτουσα ανθράκωση του δίνουν ακόμη μεγαλύτερη πολυπλοκότητα και φινέτσα. Όπως και η ανάμειξη σκωτσέ