ORA STOUT
![Εικόνα](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEioPiOBHilnVD_-3npljv-vAdJgwpG7iHXeygTWGASHR7NDR2wyPrZchl0TecPBPELMsFOS_vPFsKBix_oogB_hXDP6zHVtAxEuZJ45KyVPxw2jOkwjFnXVvon8KkWjAI-beyWAPu9gD_g/s640/20160629_225416.jpg)
ORA STOUT, Ελληνική αφιλτράριστη και απαστερίωτη stout μπύρα από την Πατραϊκή Ζυθοποιία. Το χρώμα της μαύρο φυσικά και ο μπεζ-καφέ αφρός πλούσιος και κρεμώδης γεμίζει το ποτήρι, αφήνοντας πλούσια ίχνη όσο κατεβαίνει. Στο άρωμα, χαρακτηριστική είναι η αναμενόμενη, παρουσία του καφέ και της καβουρδισμένης βύνης. Το σώμα της γεμάτο, είναι ιδιαίτερα δροσιστική και αναζωογονητική με μια υπόξινη στην αρχή, η οποία καθώς ανεβαίνει η θερμοκρασία της μπύρας υποχωρεί αφήνοντας μια σοκολατένια επίγευση που διαρκεί. Αλκοόλ στο 7%. Μια υπέροχη stout που συνιστώ ανεπιφύλακτα συμφωνώντας με την ετικέτα που τονίζει ότι δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΧΩΡΙΣ ΛΥΚΙΣΚΟ! No hope without hops! Πηγή Πηγή