Iron Maiden Trooper Fear of The Dark
![Εικόνα](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiwpFv7oYS3KAZU5za162XKTx8GiVKqMz2pNccMTe34LsKyjRjFvmrtSXNROLx0w92YyU5jCjLgSu6-uieWL1gVBptYmsg62wjXfCpbJAFYGfqVmsw056rLRhxu6rg43VNAPer6NQPutUU/w480-h640/DSC_0670_cr.jpg)
Αγαπημένο μου μπυρολόγιο ημέρα 719 , Iron Maiden Trooper Fear of The Dark , Βρετανική stout μπύρα αγγλικού τύπου με 4,5% αλκοόλ, από τους Iron Maiden και τη ζυθοποιία Robinsons στο Stockport λίγο έξω από το Manchester της Αγγλίας ! Περισσότερα για τη ζυθοποιία μπορείτε να διαβάσετε εδώ . Η Trooper Fear of The Dark κυκλοφόρησε τον Μάρτιο του 2020 μαζί με την Iron Maiden Trooper IPA και αποτέλεσε την 8η προσθήκη στη σειρά Trooper . Μπορείτε να διαβάσετε για αυτές που έχουν ήδη περάσει από τις σελίδες του παρόντος μπυρολογίου εδώ ! Η σημερινή Trooper μπύρα φέρει το όνομα του 9ου studio album και του ομώνυμου τραγουδιού του διάσημου heavy metal συγκροτήματος, το οποίο κυκλοφόρησε το 1992. Στην ετικέτα απεικονίζεται η μασκότ του συγκροτήματος ως είθισται, ο Eddie να φοράει τα ρούχα που φοράει ο Bruce Dickinson επί σκηνής στο Legacy of the Beast World Tour στην εκτέλεση του Fear of The Dark. Περνώντας στη γευσιγνωσία της Trooper Fear of The Dark , έχουμε μια αφροζύμωτη, μαύρη, φ