Dreamer Stardust Hazy IPA
![Εικόνα](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhkzG5kv0STgrK-z2FhqYdaH_R_coVE5kqotkAELqpzqPt42OY1IGN7MZT_j8nutfzFOMYhuiB4GQJSAhDKx1YAACYB7x9VGaC4z5My6iVKw0IBDUoiGsPs0yKWsc0OJ1p4AO0rOjMkB_8/s640/DSC_9171_cr.jpg)
Αγαπημένο μου μπυρολόγιο ημέρα 661 , Dreamer Stardust Hazy IPA , Ελληνική india pale ale μπύρα με 6,2% αλκοόλ από την Dreamer Brewing, τους αγαπημένους μας νομάδες ζυθοποιούς από τη Βέροια, Στέλιο Αφεντούλη και Μαρία Αλεξανδρίδου για τους οποίους μπορείτε να διαβάσετε περισσότερα εδώ . Η Stardust Hazy IPA , είναι η πέμπτη ετικέτα της Dreamer Brewing (αν δεν έχω χάσει το μέτρημα), ζυθοποιήθηκε και εμφιαλώθηκε στην Πρότυπη Μικροζυθοποιία Θεσσαλονίκης (Sknipa Microbrewery) , και στην ζυθοποίησή της χρησιμοποίησαν βύνες κριθαριού, σιταριού, νιφάδες βρώμης, M otueka και C ryo Mosaic λυκίσκους, double dry hopping, και ξύσμα lime ! Περνώντας στη γευσιγνωσία της μπύρας-αστερόσκονης, το χρώμα της είναι θολό σκουρόξανθο, με αρκετό, λευκό, συνεκτικό αφρό μέσης προς μεγάλης διάρκειας. Έχει υπέροχα hoppy αρώματα, με έντονες νότες εσπεριδοειδών, κίτρου, lime , λεμονανθού αλλά και τροπικών φρούτων, ανανά, και μάνγκο. Το σώμα της είναι μεσαίο και με μέση ανθράκωση. Η γεύση της είναι