Μάρτσεν
![Εικόνα](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiNZX3p3Pfk7fiJksunlB6C6LTu9d5ZXYZFy4mXXYJm3Mna27uZ6JDnscflsPAciLsyPikCj-MWf5XR8XqjFy92KpUT0CO6Z-ZHk9LB345_ZsblSY7pybF-NFYplCPL6THrqFedi4Uy41M/w452-h640/DSC_9934_cr.jpg)
Αγαπημένο μου μπυρολόγιο ημέρα 706 , Μάρτσεν , Ελληνική m ärzen μπύρα με 5,7% αλκοόλ. Πρόκειται για μια συνεργατική παραγωγή των ζυθοποιείων Πηνειού και Αναστασίου , που ζυθοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις τη πρώτης, στις αρχές του περασμένου Σεπτεμβρίου. Περισσότερα για τις ζυθοποιίες μπορείτε να διαβάσετε αντίστοιχα, εδώ κι εδώ . Οι märzen είναι βυθοζύμωτες μπύρες ( lagers ) οι οποίες προέρχονται από τη Βαυαρία . Σύμφωνα με τους Βαυαρικούς κανονισμούς του 1539, η παρασκευή της μπύρας θα έπρεπε να πραγματοποιείται μόνο μεταξύ των ημερών του Αγίου Μιχαήλ (29 Σεπτεμβρίου) και του Αγίου Γεωργίου (23 Απριλίου). Για τους επόμενους πέντε μήνες απαγορευόταν η παρασκευή μπύρας κι οι λόγοι ήταν ο αυξημένος κίνδυνος πυρκαγιάς κατά την παρασκευή της τους καλοκαιρινούς μήνες και το γεγονός ότι η ζυθοποίηση των βυθοζύμωτων μπυρών, που ήταν ιδιαίτερα δημοφιλείς στη Βαυαρία, απαιτεί θερμοκρασίες κάτω των δέκα βαθμών. Έτσι για να μην μείνουν χωρίς μπύρα μέχρι την επόμενη σεζόν παρασκευής, έπρεπε να