Birra Danos AMMOUSA
![Εικόνα](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh0fXaj7xMw7FdTBeNGiXuZDQbskFoFPSGceuKcUea_y3ekYyeqCCIMvuoiPpuf2r4k6eUFdGfD66Moy2eV3gOxWaoWdbwkwZC8LLC8s2ZX-eKmMXVcI094voqR3-_e48mI1O5Iy2MkNP0/s640/DSC_6310_cr.jpg)
Αγαπημένο μου μπυρολόγιο ημέρα 570 , Birra Danos AMMOUSA , Ελληνική india pale μπύρα αγγλικού τύπου, με 5,5% αλκοόλ και 45 IBUs . Παράγεται στη Μικροζυθοποιία Θεσσαλίας από το Εργαστήρι Ζύθου Birra Danos στην Πάτρα και πιο συγκεκριμένα από τον γνωστό οικοζυθοποιό Γιώργο Ντάνο . Πρόκειται δηλαδή για άλλο ένα αποτέλεσμα νομαδικής ζυθοποίησης (nomad/gypsy brewing) όπως έχει καθιερωθεί ο όρος για τη δυνατότητα να βράσεις την συνταγή σου σε ζυθοποιείο τρίτων. Ήταν 3 Φεβρουαρίου 2018, ημέρα 386 του παρόντος μπυρολογίου, που δοκίμαζα πρώτη φορά την Ammousa του Γιώργου. Θυμηθείτε τη σχετική ανάρτηση και διαβάστε για τον ζυθοποιό της εδώ . Από τότε, αρκετό νερό μπήκε στο αυλάκι, και πλέον η AMMOUSA δεν διακινείται από couriers σε φίλους του οικοζυθοποιού, αλλά παράγεται σε μεγάλες ποσότητες και μπορεί να φτάσει οπουδήποτε! Μέχρι και στο μενού του εστιατορίου του Oasis Bar & Grill , pool bar του Hilton Athens την ανακάλυψα! Πλέον κ υκλοφορεί σε μια όμορφη σκούρα, φιμέ,